znak Božic
 Co se děje...
Volby: Rozhořela se volební kampaň
Po menší 14-denní odmlce se zase rozhořela volební kampaň, protože se konečně zaregistrovaly kandidátní listiny.
Překvapení bylo jedno, a to zásadní. Zprvu jsme si mysleli, že Růžena Baráková nekandiduje, protože je volebním zmocněncem jedné z volebních stran a jako taková nemůže být kandidátem do voleb v témže volebním obvodu. Registrační úřad ji však přesto jako volebního zmocněnce schválil. Mohli jsme podat správní žalobu, ale proč bychom to dělali?
„Pro Božice“ chce volby vyhrát s pomocí svých volebních programů, svých kandidátů a především s pomocí Vás - voličů - a nikoliv s pomocí zákulisních machinací a právních kliček, které by znemožnily kandidaturu celé kandidátce, třebaže konkurenční.
V Božicích bylo zaregistrováno 7 kandidátek, každá má 15 kandidátů, kandiduje tedy celkem 105 kandidátů.
Společně pro Božice (volební číslo 1) a Volba pro Božice (volební číslo 6) jsou spolupracující, mají společného kandidáta na starostu Karla Halu. Naším společným volebním zmocněncem je Bára Halová.
Třetí volební stranou je KSČM a zbývající čtyři jsou Sdružení nezávislých kandidátů s různými přívlastky a všechny podporují současnou božickou radnici. Jejich volebními zmocněnci jsou tři pracovnice obecního úřadu a Růžena Baráková.


Pavel Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky