znak Božic
 Co se děje...
Volby: Takový jsem já!
Jeden český politik o sobě nedávno prohlásil: „Jsem člověk, k němuž nejsou neutrální stanoviska. Buď mi fandíte, nebo mě nenávidíte!“ Nejsem žádným význačným českým politikem, ale o věci veřejné se zajímám celý život. A tak jsem měl to štěstí i neštěstí, že jsem toho za půlstoletí svého žití zažil „hafo“ a o 28 letech svého žití v Božicích ani nemluvě.
Do komunální politiky naší obce jsem vstoupil až v roce 2002, ale hodně občanů mě znalo z mé pracovní i zájmové činnosti, od roku 1990 hlavně jako „pisatele“ Božických novin. Za 8 let jsem jako člen zastupitelstva a ve svém prvním volebním období (2002-2006) i jednoho z výborů na vlastní kůži zažil to, co čeká řadu kandidátů letošních voleb poprvé: totiž zjištění, že „zaběhaný mechanismus“ a „stojaté vody“ božické komunální politiky nejsou příliš přístupné jakýmkoliv změnám, jakýmkoliv jiným návrhům, názorům a nápadům. Pracuje se zde „po vyšlapaných chodnících“, a to jsem v řadě věcí prostě odmítl akceptovat. Vysloužil jsem si tak nálepku rebela a potížisty a stal jsem se trvale terčem tu skrytých, tu otevřených ataků. Není tomu jinak ani v tomto předvolebním klání roku 2010. Musím takové způsoby „podpásových“ útoků důrazně odmítnout, neboť na rozdíl od šiřitelů těchto „zvěstí“ nemám žádné mocenské ambice a veškeré moje veřejné aktivity včetně těchto webových stránek jednoznačně směřují ku prospěchu naší obce, ku prospěchu a lepšímu obrazu Božic, ku prospěchu všech jejich občanů. A občasné „kritické oko“ má jediný cíl: odstranit nepravosti a neřády, které ztrpčují život nám všem. Jsem stoupencem změny, otevřené politiky vůči občanům a hlavně a především jejich plné informovanosti. To je to, co jsem vždy nabízel a nabízet budu i nadále: otevřenost, informovanost a komunikaci s občany. A vystavit STOP „kabinetní politice“, pletichaření, utajování, uzavřenosti a odtažitosti.
Vás, občanů, si vážím, vaší práce a vaší aktivity a taky plně akceptuji vaše právo na jiný názor. Bude-li dobrý, kvalitní, podnětný či zajímavý, nebudu mít nikdy problém takový návrh podpořit. Budu-li zvolen zastupitelem, udělám vše proto, aby se život v naší obci posunul kvalitativně výš a aby byla radost v naší obci žít. Žít spokojeně, zajímavě a v příjemném prostředí.
A opakuji ještě jednou, pro ty, kteří trpí politickou slepotou a hluchotou: Nemám žádné mocenské ambice, nelpím na žádných funkcích. Podpořím vše, co bude ku prospěchu naší obce, především pak podpořím našeho společného kandidáta Karla Halu do funkce starosty Božic. Vše ostatní bude výsledkem demokratické volby občanů a posléze zastupitelů. I z pozice řadového zastupitele se dají věci ovlivnit a měnit, pokud je jim nasloucháno a jsou-li brány vážně jako podnět k řešení. Přeji nám všem šťastnou „volební ruku“.


Ladislav Nevrkla

Foto autora


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
S vnukem Dominikem
Pro zvětšení klikněte na foto.