znak Božic
 Co se děje...
Setkání u bioplynu
Občanské sdružení za životní prostředí Velký Karlov uspořádalo v sobotu 27. září od 14.00 hod. setkání občanů obce, zástupců obcí Božice, Hevlín, Krhovice, Hrabětice, Hrádek a Šanov s Kateřinou Jacques, poslankyní Parlamentu ČR, a 2. místopředsedkyní Strany zelených Evou Tylovou, ředitelkou ČIŽP. Dále s Vladimírem Vlkem, ředitelem odboru udržitelné energetiky a dopravy, Kateřinou Dubskou, kandidátkou na hejtmanku JmK, a Jaroslavou Zahradníkovou, kandidátkou za Znojemsko do krajských voleb v JmK.

Skoro půl hodiny se čekalo na dr. Dubskou, která naopak čekala u bioplynky na ostatní účastníky.

Emotivní mluvčí karlovské iniciativy a moderátorka setkání Ivana Sobotková Jarošová řídila akci razantně a s vervou a nejvíc ji rozčiloval ing. V. Vlk, který se snažil věci objasňovat. Pregnantně naopak problémy shrnul šéf znojemských Zelených Petr Dušejovský. Řekl doslova: Jediné možné opatření je pozastavení provozu do odstranění problémů. Na to mu hlavní diskutující, ředitelka inspekce životního prostředí E. Tylová opáčila, že to nejde, neboť zápach není významná škoda na životním prostředí. Všechno ostatní tlachání bylo jenom ping-pongem o odpovědnosti a neodpovědnosti úředníků a náhodný návštěvník by řekl, že je to jak v Kocourkově.

Osobně mně z duše mluvil starosta Velkého Karlova ing. Bronislav Prudký. A po tomto setkání, které jsem pozorně sledoval, je mi jasné, že největšího zklamání se nedočkal od „svých“ (části karlovských občanů), ale od některých okolních starostů v čele s tím naším božickým Ing. M. Klíčem, kteří mu, obrazně řečeno, svým vystupováním v médiích vrazili kudlu do zad! Takhle tedy vypadá spolupráce spřátelených obcí DSO NIVA a mikroregionu Hrušovansko v praxi!

Plánovaná společná vycházka k bioplynové stanici se neuskutečnila, neboť organizátoři z občanského sdružení prohlásili, že jim ten smrad stačí.

Mně ta jejich sebestřednost taky!

P.S. Marně jsem vyhlížel božického starostu ing. Klíče, ekologického aktivistu Ivana Hudce, nebo někoho, kdo měl oficiálně zastupovat v tisku avizovanou účast našich zástupců. Asi si tentokrát našli nějakou jinou aktivitu. Škoda.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Mgr. Ladislav Nevrkla, zastupitel obce