znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Dorostenci jdou do čela
Sváteční svatováclavský fotbalový víkend přinesl nejvíc radosti našim dorostencům: Po výborném prvním poločasu a následném vítězství v „hodovních“ Práčích se bez ztráty bodu propracovali na 1. místo v tabulce. V dobrém světle se ukázalo i „béčko“, které nepodcenilo zatím dosti slabého soupeře z Mackovic a nakonec si na velmi nekvalitním terénu i docela přesně zastříleli. Výborně začali i žáci v domácím zápase proti Šanovu, ale dvoubrankové vedení nakonec neudrželi. To se stalo i našemu nejsledovanějšímu a nejdůležitějšímu týmu v okresním přeboru. Vydřené vedení jsme ztratili pět minut před koncem zápasu po celkovém nedorozumění před naší brankou. „Čekali jsme porážku,“ říkali po zápase hosté z Tasovic, „a tak jsme s dosaženým výsledkem nadmíru spokojeni.“
Nedařilo se tentokrát přípravce a ani střelecky disponovaný Petr Tóth se tentokrát do branky netrefil. Z bodů se budou těšit ženy, ovšem litovaly toho, že jejich soupeřky z Ivančic to zabalily dopředu a raději do Božic vůbec nepřijely.

Zápasy:

OP: Božice A – Tasovice 1:1 (0:0)
V zápase proti nevyzpytatelnému soupeři jsme letos poprvé nastupovali v papírově nejsilnější sestavě, ale jako by nám to po celý zápas svazovalo nohy. „Byla to v prvním poločase spíš urputná kopaná než pohledný fotbal,“ konstatoval po zápase jeden z pravidelných diváků. Naše hra postrádala obvyklou lehkost, bylo to všechno takové vydřené a občas i zadřené. Všichni bojovali, měli jsme i nějaké šance, ale všechno bylo málo efektivní. Jednou soupeře zachránilo i břevno.
Ve druhé půli jsme se přece jenom uklidnili, zpřesnili jsme přihrávku a gól doslova visel ve vzduchu. Dočkali jsme až 20. minut před koncem a střelcem nebyl nikdo jiný než Jaromír Jandásek. Bohužel jsem jej v eufórii nenatočil, objektiv foťáku směřoval někam do nebe :-(. Stínem utkání bylo zranění Františka Hofmana, doufejme, že nebude mít ještě pozápasové pokračování. Zdálo, že nejtěsnější vítězství udržíme, ale v přílišném soustředění na to, abychom nedostali branku, jsme přestali hrát naplno ve chvíli, kdy jsme čekali píšťalku rozhodčího, zatímco hosté pokračovali v soustředěném útoku a dali nám 5. minut před koncem Jaroslavem Fortelným vyrovnávací gól.
Dělba bodů je tentokrát asi spravedlivým vyjádřením poměrů sil na hřišti, pro nás znamená pokles na 4. místo tabulky. Chleba se však bude lámat tento víkend, kdy zajíždíme na hřiště vedoucích Bohutic. Autobus pro fanoušky odjíždí od hřiště ve 14:45 h.
Sestava Božic: Robert Musil – Zbyněk Horký, David Švestka, Roman Šebela (Jan Kudlička), Svatopluk Nevěčný – David Švejdík, František Hofman (Aleš Žák), Radek Pavlíček, Petr Horký (Michal Topolčan) – Lukáš Dítě, Jaromír Jandásek

Vedení mužstva: Jan Kudlička, Karel Kučera.
Zápas s citem a přehledem řídil Pavel Svoboda.

IV. C: Mackovice - Božice B 1:4 (1:2)
„Tak nejdříve mezi vítěze,“ vítali mě zástupci fotbalového „b“ týmu. Dozvěděl jsem se tak, že jsme si v zápase s beznadějně posledním týmem tabulky dovolili takový luxus, že jsme z nepřímého kopu inkasovali jako první. Vůbec byly „Macky“ prvních deset minut lepší. Pak však už jsme na nepříjemném velmi těžkém terénu hráli a stříleli pouze my. Náš tlak sílil a Jan Szabó se z jednoho útoku konečně trefil. Dalších „iks“ jeho šancí však zůstalo nevyužitých. Do vedení jsme šli díky podařené tečované střele Vlasty Kalluse a na 3:1 upravil hlavičkou Michal „Majkl“ Himal. Nechal se poté vystřídat a tak si zahrál i Tomáš Rauš. V brance opět nastoupil spolehlivý Jiří Škrabal. Výborný výkon podal Mirek „Šara“ Bětík, který se lepší zápas od zápasu, a jeden ze svých nejlepších zápasů sehrál Marek Zifčák. Odměnou mu byl poslední gól, který v tomto zápase padl. „Oni byli jaloví,“ konstatoval po utkání jeden z jeho účastníků. Naše mužstvo si vítězstvím polepšilo o několik míst v tabulce a „uvelebilo se“ někde uprostřed.

OS dorostu B: Práče – Božice 2:3 (0:3)
Docela citelně oslabený tým Božic nenechal nic náhodě a domácí dorostence nepustil prakticky k ničemu. Prvním úspěšným střelcem našich barev byl Filip Šperka, který obětavě hrál 20. minut se zraněným kolenem. Na 2:0 zvyšoval Jiří Šenkeřík, který hrál letos vůbec poprvé, a na 3:0 dal po krásné přihrávce Patrika Šotkovského Tomáš Rauš. V poslední dvacetimutovce se domácí pokusili zkorigovat nepříznivý výsledek a míč se dvakrát ocitl za zády brankáře Kuby Benkoviče. Domácí nakopávali dlouhé míče a naše obrana si s nimi nevěděla rady. Nakonec jsme se i obávali o výsledek, ale šťastné vítězství, které nás posunulo na 1. místo tabulky, jsme si už nenechali vzít.
V našem týmu citelně chyběl Evžen Egner (na delší dobu v zahraničí), zraněný Kuba Zifčák a tradiční opora zadních řad obránce Zdeněk Chrenovský.

OP žáků: Božice – Šanov 2:2
Zápas jsme rozehráli dobře a vedli jsme brankou Jaroslava Bobkla. Ve druhé půli zvýšil na 2:0 Lukáš Svoboda. Pak však přebrali iniciativu hosté a náš gólman Vojta Bačo lovil dvakrát míč ze své sítě. Remízu jsme však nakonec se štěstím uhájili.

OS přípravek B: hřiště Šanov
Šanov - Božice 5:0
Hrušovany n. Jev. – Božice 2:0

Ženy- MSŽD D: Božice - Ivančice
Soupeřky z Ivančic k zápasu nepřijely a tak vše bude rozhodnuto u zeleného stolu. Dá se předpokládat kontumační vítězství 3:0 ve prospěch Božic.