znak Božic
 Co se děje...
Aktuálně: Kruhový objezd? Ale kdeže!
Všichni občané, s nimiž jsem ve sváteční den 28. října 2009, mluvil, odpovídali na mou otázku „Co myslíte, že se tady buduje?“ zcela jednoznačně: „No přece ten kruhový objezd!“ A můžu vám říct, že byli všichni do jednoho zklamaní, když jsem jim vysvětlil, cože se to tam buduje. Ani si nepřejte slyšet, jak to komentovali! Zklamaný jsem samozřejmě i já osobně a žádnou radostí nezářil ani přítomný vedoucí Služeb Božice Jindřich Solař. Ten navíc musel zachraňovat šlendrián firmy, která se tam v úterý pustila do výkopových prací a jak jí „padla“, tak sbalila stroje a odjela domů, aniž by se obtěžovala provést základní zabezpečení až půlmetrových rigolů.
Velmi smutný pohled byl též na manžele Jandáskovy, kteří chvíli poté, co si na svůj dům v den státního svátku vyvěsili státní vlajku, stáli zcela bezradně a bezmocně před hlubokou rýhou a smutně se dívali metr před sebe, aniž by měli šanci přejít. Jsem docela zvědav, jak budou jásat autobusáci, až budou při couvání narážet do nových nástupních ostrůvků, ale taky jsem zvědav, jak tyto ostrůvky ocení cestující. Jestli to bude takové terno, jak nám slibují jejich tvůrci.
Tato rozporuplná aktivita, kterou naplánovala a prosadila Rada obce Božice, se financuje z peněz vinařského fondu (!) a je součástí akce, při níž se bude v těchto dnech budovat taky tolik „potřebný“ a občany obce „žádaný“ chodník k obecnímu sklepu (budoucímu vinařskému muzeu) přes travnatou plochu tzv. Dubovy zahrady naproti domu paní Fňukalové. Doopravdy žijeme v Absurdistánu?


Ladislav Nevrkla, zastupitel obce


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.