znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Slunečná sobota, promáčená neděle – body zůstaly doma
Jarní kolo fotbalových soutěží bylo v Božicích otevřeno domácími zápasy dorostu i áčka mužů. Zatímco v sobotu jsme za krásného popoledního sluníčka sledovali velmi pěkný fotbal, s řadou nádherných fotbalových momentů, v neděli jsme vytáhli ze skříni jégrovky a vaťáky a s napětím jsme se dívali, jak nám před očima mizí pohledné akce a čekali jsme na pojistku našeho vítězství. Naštěstí jsme se dočkali.

Dorost
Božice – Jaroslavice 3:1 (0:0)

Utkání jsme začali opatrně, ale brzy jsme získali převahu a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy to tam spadne. Poznamenával jsem si gólové šance, ale jak šel čas a nikde žádná branka, nebylo to ono. Pěkný centr Petra Procházky, přímý kop Patrika Šotkovského, bomba Petra Procházky, přímý kop Mariana Vávry, šance Tomáše Rauše ..., ale taky perfektní zákrok Kuby Benkoviče v brance 5 minut před koncem poločasu. Tlak pokračoval i ve 2. poločase velkou šancí Evžena Egnera, nádherným sólem Patrika Šotkovského, ovšem v 15. minutě došlo k nedorozumění v naší obraně – a prohrávali jsme 0:1! V 21. minutě kopal Tomáš Rauš opět krásně rohový kop a Evžen Egner nezaváhal – bylo vyrovnáno 1:1. Další šance Mariana Vávry zůstala neproměněná, ale Evžen Egner se po ukázkové práci s míčem nemýlil a šli jsme tak do vedení 2:1. Naši převahu završil ve 40. minutě Tomáš Rauš. Jeho nádherně zatočený rohový kop skončil v síti překvapeného brankáře Jaroslavic.
Na zápase se sešlo hodně spokojených diváků, kteří vyjádřili souhlas s tím, aby se i na dorosteneckých zápasech vybíralo vstupné.
Sestava Božic: Jakub Benkovič – Karel Krátký, Broněk Horáček (Jiří Šenkeřík), Zdeněk Chrenovský, David Šenkeřík (Martin Pikart) – Antonín Těthal, Marian Vávra, Patrik Šotkovský, Evžen Egner - Petr Procházka, Tomáš Rauš. Trenér Tomáš Rauš, asistent trenéra Jaromír Jandásek (působil velmi sympaticky).

Muži – III. tř., sk. B
Božice A – Rakšice 3:0 (1:0)

Ve vytrvalém dešti se nedal čekat příliš pohledný fotbal, přesto jsme očekávali vysoké nasazení našich a taky zisk potřebných bodů. Po neproměněné šanci Lukáše Dítěte musel za chvíli zachraňovat náš gólman Jaroslav Lukáč velkou šancí hostí. V 17. minutě ukázal svoje umění Tomáš Polický a z hranice velkého vápna poslal míč k tyči. Vedli jsme 1:0. Další naše šance (Lukáš Dítě 2x, Petr Horký 2x, Jan Kudlička ml.2x, David Švejdík) zůstaly nevyužity, stejně jako hodně rohů, které jsme kopali. Těžký terén byl příčinou zranění hráče hostí těsně před půlkou. Ve 2. poločase jsme se nějak nemohli rozehrát. Ještě štěstí, že v 58. minutě nezaváhal v otevřené obraně hostí Jan Kudlička ml. a zvýšil na 2:0. Rakšice se však nevzdávali, a tak jsem netrpělivě čekali na definitivní pojistku. Ta přišla v 77. minutě z kopačky Lukáše Dítěte po přihrávce Jaromíra Jandáska, který přišel na hřiště i s Patrikem Šotkovským místo J. Kudličky a D. Švejdíka. Zatrnulo nám, když David Švestka zachraňoval na brankové čáře a ve chvíli, kdy se chystal na hřiště Jiří Benkovič, tak rozhodčí pískl konec. Povinné tři body tak zůstaly doma a věřím, že za týden jedeme pro další tři do Dyjákovic.
Sestava Božic: Jaroslav Lukáč – Zbyněk Horký, Roman Šebela, David Švestka, Svatopluk Nevěčný – Jan Kudllička ml., Tomáš Polický, Michal Topolčan, David Švejdík – Lukáš Dítě, Petr Horký. Na lavičce: Jaromír Jandásek, Patrik Šotkovský, Jiří Benkovič, Michal Himal a David Mareš. Trenér Miroslav Jandásek. Velmi dobrý rozhodčí P. Svoboda a obětaví asistenti Karel Kučera a Karel Hala. Nabídku mávat na čáře s úsměvem odmítl pan starosta se slovy, že si o tom raději přečte na internetu!