znak Božic
 Co se děje...
Poločas rozpadu: Dobrý den, majore Gagarine!
Tak jsme se konečně dočkali! Do vesmíru jsme se sice nevypravili (to ponecháme ruským nebo americkým zbohatlíkům), ani Lajku jsme nesnědli (jako Gagarin ve známém vtipu) a slavný brněnský jazzman Gustav Brom už o nikom nic takového nenazpívá. Přesto všechno „se ledy hnuly“ a něco pozitivního se tady po letech upozorňování, žádání a psaní konečně začalo dít.
Téměř jsem nevěřil vlastním uším, když jsem zaslechl v pondělí 27.4.2009 hlášení obecního rozhlasu a v něm oznámení, že každou sudou sobotu bude pracovník obecního úřadu v době od 8 do 10 h vybírat od občanů Božic (zdůrazňuji, že pouze od nich!) velkoobjemový odpad. Dít se tak bude v areálu bývalé křídlovické kovárny, na dvoře u nové hasičské zbrojnice.
Nejsem zcela jistě sám, kdo má z tohoto opatření radost, jenom nechápu, proč to trvalo tak dlouho?! Těšit mě může, že naše podněty a připomínky na zasedání zastupitelstva i příspěvky na tomto webu www.probozice.wz.cz nebyly zbytečné. Tady musím vyzdvihnout především vytrvalý tlak zastupitele Karla Haly, který dlouhodobě upozorňoval na chybějící možnost likvidovat dostupně a přijatelně velkoobjemový odpad, upozorňoval na alarmující stav ve větrolamech (kde se část takového odpadu opakovaně objevuje) a hlavně – dožadoval se zřízení sběrného dvora v obci. Osobně jsem se v této věci angažoval též, naposledy ve čtvrtek 23.4.2009, kdy jsem poslal dopis - žádost panu starostovi Ing. Miroslavu Klíčovi. Jak jsem napsal už v úvodu: Tak jsme se konečně dočkali!!!
Taková nezbytná záležitost měla být pro naši radnici samozřejmostí ale už dávno, podobně jako častější vyvážení kontejnerů na plasty, kvůli kterým bylo „pozdvižení na vsi“ vloni na jaře.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla


 
Pro zvětšení klikněte na foto.