znak Božic
 Co se děje...
Fotbal: Prohráli jsme si to sami
Ze všech víkendových fotbalů jsem viděl pouze utkání jediné. Utkání kvalitní, hodně fotbalové, ale nakonec smolné. Samozřejmě, že píšu o zápase okresního přeboru Jezeřany – Božice. S další novou posilou jsme byli po většinu zápasu mírně lepším mužstvem. Zdůrazňuji slůvko mírně.
Na další zápasy jsem se ptal očitých svědků i přímých aktérů a rozptyl jejich názorů třeba na zápas Božice B – Břežany B byl tak pestrý jako vějíř japonské gejši. Dorostenci pokračuji v loňské úspěšné sérii, bohužel tentokrát i s množstvím zahozených šancí.

OP: Jezeřany - Božice 4:3 (2:2)
NE 29.8.2010 16.30 HR: Vařacha
Na zápas do Jezeřan jsme se těšili. Náš tradiční soupeř se nejen probojoval po letech enormního úsilí do okresu, ale navíc zde zatím neztratil ani bod. Naše mužstvo nastupovalo k zápasu s novou akvizicí Pavlem Ležákem v útoku a je třeba poznamenat, že záloha a útok nezklamali. V obraně jsme opět museli improvizovat, neboť Roman Šebela (který minule zaskakoval za dlouhodobě zraněného Svaťu Nevěčného) je rovněž zraněný a tak zde tentokrát nastoupil Petr Horký. Druhým bekem byl až do svého zranění Jara Jandásek, stopera obsadil David Švestka a předstopera Pepa Šprencl. Po většinu zápasu se dokázali úspěšně poprat s hbitými vysokými záložníky a útočníky Jezeřan a co jimi prošlo zneškodňoval Jiří Škrabal v brance. Svou slabší chvilku si vlastně vybral až v 90.minutě. Bohužel právě ta rozhodla o tom, že jsme si místo zaslouženého bodu nedovezli domů nic. Škoda. Zápas jsem natáčel na video, ale v závěru mě foťák zlobil, a tak jsem tuto poslední akci nenatočil. Možná je to tak dobře, mrzelo nás to stejně všechny.
Několik postřehů ze zápasu předkládám v následujícím přehledu:
2.m. – Jara zachraňoval před první šancí domácích, 8.m. – Jirka v brance zlikvidoval první velkou šanci domácích, 17.m. – Naši první velkou šanci poslal Michal Tapšík vysoko nad, 19.m. – Za domácím hráčem vyběhl Patrik Šotkovský a svou šanci proměnil – Božice se ujaly vedení 0:1. 27.m. – Vyrovnal domácí střelec Jan Machala. 31.m. – domácí zahráli rukou, rozhodčí nepískal, naši pokračovali v útoku a Jan Kudlička nechytatelnou střelou do pravého vinglu nás znovu přivedl do vedení 1:2. 35.m.- Rozhodčí odpískal faul, který podle nás nebyl, a z přímého kopu nám dal Jan Machala druhý gól – stav 2:2. Měli jsme ještě ve 41.a 42.m. dvě šance Lopíka, ale zůstaly bohužel neproměněny.
Ve 47.m. prošel domácí hráč Zdeněk Hrabina naší obranou jako nůž máslem a Jezeřany v zápase poprvé vedly – 3:2. Vyčerpaného obětavého Michala Tapšíka vystřídal v 62.m. Marian Vávra a v 68.m. musel na hřiště místo zraněného Jary Jandáska další dorostenec David Mlčúch. Hráli jsme však nadále velmi dobře a po zmatku před domácí brankou skončil míč v jejich síti. My diváci jsme si mysleli, že ho dal Paťa, ale rozhodčí jej připsal domácím jako „vlastence“ – zápas byl znovu na začátku – 3:,3. Už jsme to všichni viděli na dělbu bodů, když jsme z jedné z posledních akcí zcela zbytečně inkasovali. Svůj hattrik v zápase dovršil domácí hráč Jan Machala. Domácí vedli 4:3, a tak to už zůstalo až do konce zápasu. Musím popravdě přiznat, že nás to všechny nepříjemně zaskočilo, ale dělat se s tím už nedalo zhola nic.
Sestava: Jiří Škrabal – Jaromír Jandásek, David Švestka, Josef Šprencl, Petr Horký – Michal Topolčan, Patrik Šotkovský, Jan Kudlička, Jiří Kubíček – Pavel Ležák, Michal Tapšík. Střídali Marian Vávra a David Mlčúch.
Rozhodčí Jan Vařacha řídil zápas s přehledem, ale shodli jsme se na tom, že si někteří domácí hráči zasloužili i druhou žlutou, a všichni víme, co to znamená….

IV.C: Božice B - Břežany B 2:2 (1:2)
SO 28.8.2010 16.30 HR: Hačecký
Utkání dvou vyrovnaných soupeřů ovlivnilo opět několik faktorů, a to jak těch fotbalových, tak i těch okolo. Například nevycvičený pes našeho hráče Dana. Docela bych mu doporučil (myslím Danovi), aby si poslechl Policejní akademii Zdeňka Izera. Zápas docela odlišně hodnotili diváci a jinak přímí aktéři na hřišti, a tak jen zkonstatuji, že 1.poločas byl z naší strany dost nepovedený, což vyvrcholilo ve 44.minutě, kdy dali hosté gól „do šatny“ přímo z rohu a odcházeli na přestávku s vedením 1:2. Hosté již předtím vedli 0:1, za nás vyrovnával z penalty Luboš Ralenovský.
Ve druhé půli už jsme byli lepším týmem, naši hru oživil i příchod Petra Hříbka a tak byla zasloužená i vyrovnávací branka Honzy Szabó. Do úrovně zápasu zapadl i výkon rozhodčího Hačeckého.

OS. B dorostu: Višňové - Božice 1:4 (1:2)
SO 28.8.2010 16.30 HR: Richter
Hráli jsme výborný fotbal, vynikl zvláště Evžen Egner. Škoda jen, že jsme se opět „vyznamenali“ velkým množstvím neproměněných šancí. Vyrovnání domácích přišlo po náhodné akci, u nás naopak potěšila branka, kterou dal Kevin.
Branky Božic: Petr Griebaum, Marian Vávra, Tomáš Rauš a Evžen Egner

OP žáků: Únanov - Božice 3:0
NE 29.8.2010 14.30 HR: Vodák
Dohrávali jsme v deseti, neboť dva naši silně nachlazení hráči již v zápase pokračovat nemohli a na lavičce byl jenom jeden náhradník. Více informací k zápasu jsem nezískal.