znak Božic
 Co se děje...
Dotace pro domov
S koncem volebního období krajského zastupitelstva se na posledním zasedání rozhodovalo o celé řadě dotací. Jak už to tak bývá, někdo se svou žádostí uspěl, jiný bude muset podat žádost novou.
Mezi těmi, kteří uspěli, byl i božický domov důchodců. „Na stavební úpravy budovy č. 188 Domov důchodců Božice, příspěvková organizace, byla stanovena dotace ve výši 400 tis.Kč s dobou použitelnosti do 31. 12. 2009.“
Podle slov ředitele domova ing. Jaromíra Leissera se připravuje celková vnitřní rekonstrukce budovy spojená s nezbytnými stavebními úpravami v řádu necelých deseti miliónu korun. Přiznaná dotace proto poslouží k zahájení akce, především pak ke zpracování projektové dokumentace.
Náš domov důchodců tak pokračuje v systematické modernizaci. V těchto dnech byla dokončena náročná rekonstrukce kuchyně provedená nákladem 3,5 mil. Kč.
Kdo zná celý areál bývalého „kláštera“, ví, že tato nejviditelnější božická stavba by na svou celkovou opravu potřebovala těch miliónů každoročně několik. Věřme, že tomu tak bude a že čtyřpatrová budova, která nedávno oslavila sto let od svého vzniku, zůstane nádhernou dominantou obce i díky nezbytné pomoci Jihomoravského kraje.

Informace též na http://www.domovbozice.cz/

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Mgr. Ladislav Nevrkla


 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.