znak Božic
 Co se děje...
K věci: Co na to občan?
Touto otázkou kdysi před léty doháněl tehdy populární moderátor Ota Černý k zoufalství nejednoho z českých politiků v pořadu Co týden dal.
My se pokusíme rovněž předkládat a tlumočit nám - komunálním politikům - otázky, které si kladou občané mezi sebou nebo které kladou přímo nám samotným. A věřte, že to jsou na jedné straně otázky převážně vážné, nebo na straně druhé lidovou tvořivostí informace už tak překroucené, že se člověku ani věřit nechce, že vůbec mohly vzniknout a kolovat mezi našimi spoluobčany jindy než na apríla nebo na silvestra.
Ale pusťme se do dotazů nejednoho občana: „Je to pravda, že ta úprava autobusové zastávky stála 800 000 Kč?“ Tak na to se zeptáme na nejbližším zasedání zastupitelstva (s největší pravděpodobností bude ve čtvrtek 10.12.2009) a budeme vás informovat. Spíš bych ale řekl, že je tato částka už tak „přežvejknutá“, že se ústním podáním skutečná částka víc než zdvojnásobila. Já jsem si na posledním zastupitelstvu poznamenal, že akci financuje ZIF (Zemědělský intervenční fond), že je určená na opravu obecního sklepa a úpravu autobusové zastávky (dva ostrůvky a asfaltová silnice) a je na to přidělená částka 374 000 Kč. Kolik z toho padne na sklep a kolik na nástupní ostrůvky, řečeno nebylo. Takže se zeptáme a uslyšíme!
A zůstaňme ještě u ostrůvků a obrubníků na křižovatce: „Tak to je ten kruhový objezd?“ Moje odpověď zní: Kruhový objezd to není ani omylem a není to ani nějaká fáze výstavby kruhového objezdu. Ale jak říkal minule pan starosta: „Počítáme s tím, že za 2 – 3 roky zde bude kruhový objezd.“ Přitom samozřejmě dojde k radikální úpravě celého prostoru křižovatky včetně zastávky (ta nová zastávka bude na dnešní travnaté ploše před bytovkou, aby především dojíždějící žáci školy nemuseli přecházet silnici) a dnes vybudované nástupní ostrůvky budou úplně odstraněny. Hotový Kocourkov! Anebo je to jinak, pane starosto?

No a do třetice dnešní „kytičky“ občanských dotazů: Na opravu kapličky se zvoničkou sv. Floriana na návsi v Božicích byla přidělena dotace ve výši 400 000 Kč a něco musela přidat obec ze svého. Rovněž na tuto akci a její financování se zcela určitě zeptáme na zastupitelstvu. Práce zde však probíhají a snad bude konečná úprava i dobře vypadat.

„Mimo pořadí“ ještě přidávám fotografie prací na elektrické přípojce budoucího osvětlení hřiště s umělou trávou za školou a „upravené“ příjezdové místní komunikace k bytovce, ke školní kuchyni a božickým sportovištím (k tělocvičně a k umělce). Posuďte sami, jak to aktuálně vypadá.


Ladislav Nevrkla


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.