znak Božic
 Co se děje...
Aktuálně: Sobota patřila božickým hasičům
Celá poslední srpnová sobota (29.8.2009) patřila tentokrát božickým hasičům. Kdo přišel i v nepříliš příznivém počasí na bývalou krosovou dráhu, ten určitě nelitoval. Sám jsem se zúčastnil až odpoledního programu, čímž jsem přišel o kvalitní výkony našich mladých hasičů. Moc se jim omlouvám, protože jsem zjistil, že se svými výkony (zvláště ti starší) řadí k předním družstvům našeho regionu.
Potěšilo mě to množství nadšených a zapálených lidí, kteří věnují svůj volný čas činnosti, která v sobě spojuje jak zálibu, tak i službu, přesně v duchu hesla nedávného ministra vnitra Ivana Langera: Pomáhat a chránit. Já bych ještě dodal: A umět se bavit! I božičtí hasiči museli v pátek večer vyjet k hořící slámě u Hevlína, aby zakončili lehce promáčenou soutěžní sobotu (své by o tom mohl vyprávět třeba Tonda Szabó) přátelským posezením v areálu na dráze.
A teď telegraficky k sobotním výsledkům.
Mladí hasiči soutěžili ve dvou kategoriích v předposledním závodě Okresní hasičské ligy (společné pro okresy Znojmo a Třebíč). V kategorii mladších hasičů zvítězily Vítonice A, Božice skončily osmé. V kategorii starších nás reprezentovala dvě družstva: Božice B obsadily 7. místo, Božice A 4. místo, z vítězství se radovaly bezkonkurenční Výrovice. V okresní lize jsou Božice B na 13. místě se ziskem 7 bodů a Božice A na 4. místě s 26 body.
Divácky atraktivní byly v rámci odpoledního programu soutěže O pohár SDH Božice požární útoky v podání božických žen a božických dorostenek. Strčily tentokrát do kapsy i naše chlapy (nebo to bylo gentlemanské gesto?). Ani „time out“ mužů před druhým útokem nepřinesl kýžený efekt, spíše naopak!
Celkově nejrychlejší čas měli muži Pravic, těsně druhé skončily dorostenky Božic.
Soutěž žen: 1. Božice dorostenky, 2. Božice ženy
Soutěž mužů: 1. Pravice, 2. Božice dorostenci, 3. Hrádek, 4. Borotice, 5. Božice muži

Potěšili mě přátelské vztahy mezi zúčastněnými, vzájemná výpomoc mezi celky Božic a Pravic, tak i vstřícný přístup hasičů z Hrádku a Borotic.

A koho pochválit za uspořádání akce, hladký průběh soutěží i to všechno okolo? Nerad bych na někoho zapomněl, ale osobně vidím dvojici, bez níž si tuto akci nedokážu vůbec představit: Jan Szabó a Petr Fiala. A pak skupinu jejich obětavých „spolubojovníků“. Bez určení pořadí to jsou: Antonín Szabó, Josef Griebaum, Antonín Stuchlík, Petr Fiala ml., Antonín Beneš, Miroslav Beneš, Radek Kapaňa, David Šperka, Dalibor Tomášek, David Šenkeřík, Jakub Zifčák, Pavel Horáček a všechny ženy bez výjimky. Zvláštní poděkování patří panu Otakaru Pavlíkovi za úpravu tratě a Obci Božice za pomoc při vytvoření zázemí.

Foto:
Sestavy soutěžních družstev O pohár SDH Božice
Dorostenky: Lenka Kudličková, Lucie Szabóová, Daniela Opletalová, Kateřina Hanáková, Radka Krátká, Dagmar Szabóová ml. a Bianka Hudcová.

Ženy: Mirka Fialová, Jitka Kročilová, Lucie Solařová, Miriam Kočí, Tamara Juřicová, Dagmar Szabóová a Petra Pavlíková.

Dorostenci: Antonín Stuchlík, David Šenkeřík, Petr Fiala ml., Jakub Zifčák, Pavel Horáček, Miroslav Beneš (výpomoc) a Vláďa Vitouch (výpomoc z Pravic)

Muži: Jan Szabó, Antonín Szabó, Miroslav Beneš, Antonín Beneš, Radek Kapaňa, Dalibor Tomášek a David Šperka

K článku připojuji ještě poznámku na aktuální téma:
Osobně mě jako jednoho z přítomných početných zástupců obecního zastupitelstva potěšilo, že dráha, kterou nám (pořadatelům plecháčů) před časem“odebral“ bývalý starosta, opět žije sportem! A dostává i svůj „nový kabát“. Znovu musím opakovat, že budu trvat na tom, abychom při příští změně územního plánu vyjmuli tuto plochu z průmyslové zóny. Jinak by se mohlo stát, že i obětavé hasiče potká jednou to, co bývalé „avzáky“ – že budou muset pracně vybudované zázemí opustit. Pro případné „dva kohouty“ s tak diametrálně odlišným zaměřením (podnikání versus sport a zájmová činnost) není na tomto malém území místa. A nic platné nebudou ani písemné záruky od kteréhokoliv starosty. Ty mělo AVZO kdysi taky!

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla


 

Hasičské závody Božice
Autor: Pavel Nevrkla
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.
 
Pro zvětšení klikněte na foto.