znak Božic
 Co se děje...
Šestý florbalový turnaj
První florbalový turnaj v kalendářním roce 2010 jsme odehráli v sobotu 9. 1. Před ním měly jednotlivé týmy možnost doplňovat své soupisky, a tak zvýšit své šance do druhé poloviny ligy. Nejvýrazněji šla tato změna poznat na týmech BsC Aligátoři a Guanyadors. My jsme naši soupisku doplnili o dva nové brankáře. Jedním z nich je Tomáš Široký, který je mladou brankářskou nadějí našeho týmu do příštích let. I přes toto množství brankářů musel na turnaji chytat útočník. Ani jeden z nich se tuto sobotu nemohl totiž dostavit. Vladislav Procházka nás však velmi kvalitním výkonem držel ve hře.
Změna složení týmu BsC Aligátoři měla za následek vrůst jejich výkonnosti. Tento tým se na turnaji dostal až do finále, kde prohrál v samostatných nájezdech s Black Dogs. Díky tomu nás v průběžném pořadí přeskočil a posunul na sedmou příčku.
Náš výkon nám dával od prvního zápasu naději k získání důležitých bodů. V tomto zápase jsme ponaučeni z minulých střetnutí celkem jednoznačně přehráli tým Fbc Litrpůl. Konečně jsme hráli zodpovědnou a kombinační hru. Výsledek 5 : 2 však nemění nic na kvalitě soupeře. Pořád platí, že tito hráči předvádějí pěkný a slušný florbal.
Další utkání proti nám nastoupil vedoucí tým ligy. S Black Dogs jsme hráli velkou část utkání vyrovnaně. Závěr však soupeři otočili na svoji stranu. Fbc Božice - Black Dogs 2 : 4. Určité zlepšení naší hry bylo ale znát. V posledním zápase skupiny nás celkem s přehledem porazil posílený tým Guanyadors. Utkání skončilo 3 : 7.
V nelehké skupině jsme získali dva body a potkali se s překvapením dne, týmem BsC Aligátoři, ve čtvrtfinále. Velice vyrovnaný boj jsme bohužel prohráli po našich chybách 0 : 2. Tento tým, jak je výše zmíněno, vybojoval na turnaji druhé místo. V bitvě o bronz zvítězili Guanyadors nad týmem ZnojemskySeznam.cz 5 : 4.

Po tomto turnaji nastala zimní pauza. Ta končí 6. 2. 2010, kdy odehrajeme další zápasy.

Další informace na http://zafl.webnode.cz a ve Znojemském týdnu.


Miroslav Fojtík


Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky