znak Božic
 Co se děje...
Využijme dotace Znojemského vinařství
Zajímavý článek ve Znojemském týdnu (Znojemský týden 31/08) upozornil na existenci nenápadného občanského sdružení nazvaného Znojemské vinařství, o.s. Území mikroregionu MAS (Místní akční skupina) Znojemské vinařství, o.s. je tvořeno 42 obcemi. Prostřednictvím Svazku znojemských vinařských obcí Daníž je členem MAS Znojemské vinařství i obec Božice.
V současné době podle zveřejněných informací mohou členské subjekty, což jsou podnikatelé, neziskové organizace, sdružení obcí i obce žádat o finanční podporu vlastních projektů, které jsou zaměřené na zlepšení života na venkově. V rámci čtyř okruhů tak mohou být nakoupeny nové lavičky, opraveny zastávky autobusů, rozšířeno veřejné osvětlení nebo mohou být obnovovány historické památky. Samozřejmě, že prioritou jsou záležitosti spojené s vinařstvím, např. sklepní uličky, obnova a udržování vinařských tradic, ale i rozvoj a vybavení obcí technickou a občanskou vybaveností.
Zanedlouho budeme mít zasedání zastupitelstva obce (nejpozději 14. srpna 2008), tak věřím, že budeme seznámeni s konkrétními návrhy. Zpracované žádosti musí žadatelé podat do 18.8.2008. Ty, které budou schválené, se mohou těšit na několik stovek tisíc korun finanční podpory. Šanci na 90 % dotace mají spíše menší, skromnější akce a ty, které nebudou zaměřené na výdělek nebo nebudou konkurencí jiným subjektům. Projekty, které budou nějakým způsobem vydělávat nebo ovlivňovat konkurenční prostředí, mohou získat dotaci jen 40 až 60 %, dodává předseda Rady sdružení MAS Znojemské vinařství Jiří Musil.
Podrobnosti najdete na http://www.znojemskevinarstvi.cz/

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

(lan)