znak Božic
 Co se děje...
Borotický gulášfest
V materiálech ze schůze zastupitelstva jsem se zmínil i o akci, která se bude konat v sobotu 5. září 2009 v Boroticích.
Rád bych upřesnil některá tvrzení, jež jsem v článku uvedl. Mírně zavádějící byla především část nadpisu: Umělá tráva bude a do Borotic zadarmo. Umělá tráva na hřišti za školou v Božicích skutečně bude – právě v pondělí 31.8.2009 již započaly zemní úpravy – do Borotic zadarmo se však asi všichni nedostaneme.
Na základě informací, které mi exkluzivně poskytla hlavní organizátorka paní Iveta Hlobilová, proto uvádím na pravou míru dvě informace k akci:
1.Borotický gulášfest nebude součástí tradiční soutěže obcí DSO NIVA 7 v 1, ale bude tomu právě naopak: Soutěž 7 v 1, která se měla letos konat v Boroticích, byla po předchozí dohodě se starosty NIVY pojata netradičně a to tak, že tato soutěž bude součástí charitativního Borotického gulášfestu. Přihlášená družstva z obcí tak budou soutěžit o hodnotné ceny spolu s ostatními ve vaření guláše a čekají je také 2 volné disciplíny.
2. Doprava obcí na akci je stejně jako v jiných letech zajištěna autobusem BDS. Autobus má však omezenou kapacitu a předpokládá se, že zájem fandů bude poměrně velký. Svozový spoj je ovšem určen pro všech 6 obcí! Každá bude mít proto určený počet míst (celkem 16 včetně svého 5-ti členného družstva), který může obsadit. Není totiž možné, aby se autobus naplnil již na začátku trasy v Božicích. Ti, co se do autobusu nevejdou, budou se muset na akci dopravit sami. Nebude to snad problém, Borotice přece nejsou na konci světa.
Takže nashledanou v sobotu ve 13 hodin na borotickém hřišti. Program celé akce si přečtěte zde.

Diskutovat
Zobrazit všechny příspěvky

Ladislav Nevrkla